Chystané úsekové měření rychlosti na silnici II/354 přes Rokytno bylo v létě 2021 instalováno a na podzim začne Městský úřad rozesílat prvním hříšníkům obálky s pokutou. Smlouvu o nájmu zařízení a poskytování služeb podepsalo město NMNM s firmou CAMEA Technology, s.r.o. Firma se zavázala zahájit zkušební provoz měření k 1.9.2021 a za měsíční nájem 69 775,- Kč poskytnout zařízení na certifikované měření rychlosti. Délka kontraktu je 24 měsíců. Data se budou ukládat na Městském úřadu a odtud rozesílat penalizace. Je tedy snadné spočítat, kolik sankcí se měsíčně musí vybrat, aby se měření "zaplatilo". Pro obyvatele to ale především znamená větší bezpečnost bez ohledu na finance.

Aby byla měřená rychlost jasně definovatelná, musela být v zatáčce odstraněna třicítka a nahrazena pouze doporučující cedulí. Konec měření je po úpravě umístěn až před hasičárnou, úsek tak pokrývá téměř celé Rokytno. Kromě nás se měření instalovalo ještě v Brněnské ulici v Novém Městě. V Pohledci se kamery nakonec neosazují.

Detail veřejné zakázky lze prohlédnout na webu veřejných zakázek města: https://zakazky.nmnm.cz/contract_display_901.html