Jak bylo avizováno, první červnovou sobotu proběhl na Obůrce další ročník dětského dne.

Již více jak deset let organizují místní hasiči tuto akci pro nejmenší naše bčany. Je pravda, že zájem býval větší v minulých letech ze strany dospělých, kdy přišli na Obůrku podpořit hasiče a poklábosit u piva, přičemž své děti mohli odložit a nechat je celé odpoledne soutěžit a bavit se.

Zájem děti naštěstí neklesá, proto mohl DJ David Hamerský, který se podílí na organizaci pravidelně, roztančit téměř naplněný parket. Přidaly se i děti ze Studnic a ze školy v přírodě, které byly zrovna ubytováni na Turistické chatě Studnice.

Hosty byli novoměstští hasiči, kteří s sebou dovezli hasiče z doby minulé. Bylo mu více než sto dvacet let, alespoň takto starou měl na sobě uniformu, kterou dětem řádně představil. Vůz měli hasiči moderní, o to více zaujaů všechny návštěvníky Obůrky, kteří si mohli vše řádně prohlédnout a veškeré vybavení vozu měli řádně představeno.

Vyšlo i počasí, celá akce tedy neměla chybu, děti si odnesly spoustu drobností, opekly si párek a určitě se už těší na další ročník.

Přečíst o dětském dni si můžete také na stránkách Žďárského deníku:

http://zdarsky.denik.cz/zpravy_region/hitem-detskeho-dne-bylo-malovani-na-oblicej-20150612.html